קאנה קורסו

כלב קאנה קורסו

גובה הבוגר: זכר: 63-68 ס”מ, נקבה: 60-65 ס”מ
משקל הבוגר: זכר: 45-50 ק”ג, נקבה 40-45 ק”ג
אופי: עומד על המשמר אך אינו תוקפני
מוצא: אירופה (איטליה)

רקע כללי: במבט ראשון, כלב קאנה קורסו יכול להיראות תוקפני, אולם בפועל מדובר בכלב רך ואוהב. מדובר בגזע מרשים מאוד, וזאת בשל היבטיו הפיזיים: זכרים בוגרים מגיעים למשקל של 50 קילו, והוא נחשב לגזע גבוה וחזק במיוחד. עם זאת, מדובר בכלב מקסים אשר יודע להביע נאמנות מוחלטת לבעליו, כחלק מהשורשים העמוקים שלו עוד בעבר כאשר שימש ככלב שמירה. בלטינית, פירוש שמו הוא “מגן האחוזה” וניתן לומר כי אם תאמצו אותו, הוא יגן עליכם ועל הרכוש שלכם בחירוף נפש ובאהבה ענקית ובלתי מסוייגת.

אזור גידול: במקור גדל באיטליה. בישראל אין חוות גידול, ולכן קשה מאוד לאמץ את הגזע הזה. בשנים האחרונות הוא זוכה לתהודה ציבורית משמעותית בשל אופיו המרשים כמו גם חוזקו – כאשר אנו מתכוונים גם לזכרים וגם לנקבות.

בריאות:  מבחינה בריאותית ניתן לומר כי הוא אינו סובל מבעיות בריאותיות אופייניות, אולם הוא עלול ללכת בצורה מסורבלת ולכן חשוב להפעיל אותו באמצעות משחק וריצה. אם אתם רצים בעצמכם, מדובר בכלב אידיאלי אשר ישמח לרוץ איתכם במשך שעות רבות, והוא כמעט ולא מתעייף. מומלץ לקחת אותו לוטרינר לצורך בדיקה רפואית קבועה. מאחר ואין לו כמעט פרווה, אין צורך לספר אותו בדחיפות אך כן מומלץ להבריש את הפרווה כדי להימנע מנשירה. נוסף לכך, מדובר בכלב סתגלני ולכן הוא לא פעם ינסה לקחת לכם אוכל, ההמלצה שלנו היא לא להעניק לו אוכל שאנו אוכלים אלא רק את האוכל שלו כמו גם ממתקים אשר יעסיקו אותו כמו עצמות גדולות. באמצעות עצמות הוא יכול להעסיק את עצמו, כמו גם לצורך חינוך ואילוף.

גידול הכלב: מדובר בכלב אשר צריך להוציא הרבה מאוד אנרגיה, אולם הוא משלב גם תכונות אופי נדירות כמו אופי חברותי ונעים מאוד, ולכן ניתן בהחלט לגדל אותו לצד ילדים. קאנה קורסו הוא כלב מאוד סובלני, קל לחינוך ואילוף אולם חשוב לאלף אותו בגיל צעיר, בשל אופיו הרגיש. מדובר בכלב אשר יכול להסתדר גם בתנאי חוץ וגם בפנאי פנים, וזאת בשל אזור הגידול הכפרי בו גדל. מאחר ומדובר בגזע יחסית נדיר בישראל, מומלץ להצטרף לקבוצות ייעודיות ברשתות החברתיות כמו גם לקבל ייעוץ מקצועי מצד החנות לגבי רכישה של אוכל כמו גם חטיפים. אין ספק כי מדובר בכלב מקסים, מרשים ובעל אופי יציב. נוסף לכך, כלבים מהסוג הזה נוטים לחיות במשך שנים רבות ולעיתים עד גיל מופלג – 13-17.

לסיכום: מקורו של גזע גדול, שרירי ומוצק זה באיטליה, הוא צאצא ישיר לגזע מולוסי רומאי עתיק שהיה ידוע בעיקר בדרום איטליה. שמו נגזר מלטינית, ופירושו “מגן האחוזה”. הוא אכן מגן על אדוניו ועל רכושו, ובעבר שימש גם לציד וכעזר לרועה הופעתו משדרת כוח ועם זאת אין הוא מסורבל. צעדי הריצה שלו גדולים. עורו עבה, שערו קצרף צפוף ומבריק. שבעיו שחור, אפור כעין העופרת או כצפחה, חום בהיר או כהה, חום אדמדם או מפוספס בגווני חום או אפור. לעתים הפנים נתונות במעין מסיכה, יש רמז ל”גרביים” לבנים, ועל החזה – מעין “מגן” לבן לא גדול

קאנה קורסו - כלב קאנה קורסו

תמונות של קאנה קורסו

סל קניות

close